Spațiu construit

Nerezidențial / Nou

Lajos Hartvig DLA

Autor(i) / Reprezentanți echipă

Lajos Hartvig DLA

Profesia

arhitect/arhitectă

Colectiv/birou

Bánáti + Hartvig Architects

Co-autori/membrii echipei

Lead architect: Lajos Hartvig, Project architect: Judit Zajacz, Architects: Maja Toshikj and Balázs Scheiling, Landscape

Colaboratori externi

Lakort Kft., mdrs2 Kft., BS plan Kft., Artrea Consulting Kft., OPTOMM Mérnöki Iroda Kft., ’95 APSZIS BT.

Locația proiectului

Budapest, Hungary

Buget în euro

2000 EUR/m2

Suprafață utilă

Brutto area: 393 m2 (with the main building in total: 11.688 m2)

Dată început proiect

September 2022

Dată finalizare construcție

November 2023

Client

Deutsche Schule Budapest Foundation

Constructor

Lakort Kft.

Website

Vezi website

Credite foto

Bálint Jaksa

Text de prezentare a autorului/biroului în limba maternă

A Bánáti + Hartvig Építész Irodában olyan épületeket tervezünk, amelyek tisztelik környezetüket és emelik annak nívóját, amelyek reagálnak a fejlődő települések jövőbemutató törekvéseire, komfortos és egészséges lakó-, illetve munkakörnyezetet biztosítanak, valamint vonzó helyszínt nyújtanak kulturális és szabadidős tevékenységekhez. Elkötelezettek vagyunk a fenntartható fejlődés iránt, így arra törekszünk, hogy a megbízói igények kielégítése mellett időtálló, környezetbarát és szerethető épületeket hozzunk létre. Alkotóközösségünk működésének alapja a csapatmunka, amely során minden tervezőnk kreativitására építünk. A közös gondolkodás eredményeként tudásunk, tapasztalataink és értékeink nem összeadódnak, hanem összeszorzódnak. Portfóliónkban a nagy volumenű, komplex beruházások, illetve a személyességet igénylő társas- és családi házak egyaránt megtalálhatók, melyeket magas építészeti minőségben, professzionális folyamat eredményeként tervezünk meg.

Descrierea proiectului in limba maternă

A Budapesti Német Iskolában igény mutatkozott a bővülésre. Az iskolaév indulása miatt gyors reakcióra volt szükség, ezért egy meglévő konténerépület került továbbgondolására magasabb minőségben, bővített kapacitással, az épített és természeti környezethez igazodó karakterrel, minimalizálva a környezet terhelését. Kiemelt szerepet kapott a környező fák vizsgálata, hogy a beépítés ne veszélyeztesse azokat: a terasz vonala követi a fák elhelyezkedését. Mitől vált fenntarthatóvá az épület létrehozása? A korábban ott álló konténer oszlopait fel lehetett használni, a többi elemét máshol hasznosították. Mivel minimális beton beépítésére volt szükség, a CO2 kibocsátás jelentősen csökkent: a tervezők számítása szerint egy ugyanilyen tulajdonságokkal rendelkező vasbeton szerkezetű ház építése annyi CO2 felszabadulásával járt volna, amit 101 fa száz évig tartó munkája semlegesíthetne.